Teslimat Bilgileri

Onaylanan siparişleriniz 1-3 işgünü içinde siparişinizde belirttiğiniz yurtiçi adrese teslim edilmek üzere kargoya verilir. Siparişlerinizi takip etmek için ana sayfada yer alana "Hesabım" bölümünü kullanabilirsiniz. Kargo bedeli siparişiniz sırasında ödemenize eklenir bu sebeple teslimat anında tarafınızdan herhangi bir ödeme talep edilmeyecektir.

Teslimat sırasında teslimat adresinde kimsenin bulunmaması durumunda kargo sorumlusu sizin için kargo şirketinin telefon numarasını ve şube adresini içeren bir haber formu bırakacaktır. Haber formunun bırakılmasını takip eden iş günü itibariyle aynı adrese ikinci uğrama gerçekleştirilecektir. 2 gün içinde haber formu üzerindeki telefon numarasını arayış evde siparişinizi teslim alabileceğiniz saat dilimini bildirdikten sonra teslimat gerçekleştirilecektir.

Kredi kartı ile yapılan alışverişlerin iade ödemesi, alışveriş yapılan karta yapılmaktadır, başka bir karta veya nakit olarak iade yapılamamaktadır. Kredi kartlarına yapılan iadeler, schneiderim.com'un talimatından sonra, ilgili bankaya bağlı olarak 1-3 hafta içerisinde kart hesabınıza geçmektedir.

Ürünün kutudan arızalı veya hasarlı olarak çıkması ile ilgili lütfen Garanti Şartları bölümüzü okuyunuz. Ürünün hasarsız ve kusursuz olarak müşterinin eline ulaşmasının ardından yapılan iadelerde kargo ücreti müşteri tarafından ödenir. Bahsedilen koşullardaki ürünün alıcı ödemeli olarak tarafımıza iade edilmesi halinde ürün kabul edilmeyecektir.

Ürün iade talebi ile elimize ulaşmasının ardından alışveriş yapılan kredi kartına, alışveriş sırasında kesin kargo ücreti haricindeki ürün tutarı iade edilecektir. Kargo dahil satışlar için tüm tutar iade edilecektir. İade tutarı, ancak alışverişin gerçekleştirildiği kredi kartına iade edilebilir. Farklı herhangi bir kredi kartına veya nakit olarak iade edilemez. İade edilen ürünlerin ödeme iade süreci ilgili ürün elimize ulaştıktan sonra başlar. Ürün bedelinin hesabınıza geçmesi çalıştığınız bankaya göre değişmektedir

Göndermiş olduğumuz üründe herhangi bir hata, eksik, deformasyon veya bozukluk yoksa, ambalajı açılmadan, bir hafta içinde size gönderdiğimiz şekilde bize geri gönderirseniz, ürün iadeniz kabul edilebilir.

Siparişin üzerinden 1 haftayı aşan sürede ürün iadesi kabul edilmemektedir.

Kırık, hasarlı, yanlış veya eksik ürün gibi iadeler ancak kargo şirketi tarafından yapılan teslimat sırasında kurye kapınızdayken tutanak tutulduğu takdirde kabul edilecektir. Kargo şirketinden paketi teslim aldığınıza dair imza, ürünü hasarsız ve doğru teslim aldığınızı belirten bir imzadır. Teslim aldığınıza dair imzayı attığınız andan itibaren kargo şirketi görevini tamamlamış sayılacaktır. Bu nedenle kurye kapıdayken paketi açıp, kontrol etmeniz gereklidir.

Satılan ürünlerin iadesinde orijinal fatura ve nüshaları olmadan ürün iadesi kabul edilmemektedir. Dolayısıyla iade edilecek ürünlerle birlikte orijinal fatura ve suretlerinin de iadesi zorunludur.

Sorunsuz teslim edilen ürünlerin iade kargo ücreti alıcıya, diğer durumlarda bize aittir.

Siparişinizi kargolama sürecine girmeden önce iptal etmek için info@schneiderim.com'a sipariş iptal talebinizi yapabilirsiniz. Bu şekilde siparişinizi iptal etmeniz halinde siparişinizden herhangi bir kesinti gerçekleşmeden sipariş tutarınız alışverişi gerçekleştirmiş olduğunuz kredi kartınıza veya banka hesabınıza iade edilecektir. Havale ile yapılan ödemelerde tutarın tam ve eksiksiz olarak hesabınıza iade edilebilmesi için e-postanıza iletişim bilgileri, sipariş bilgileri ve hesap numaranızı eklemenizi tavsiye ederiz.

Kargolama sürecine girmiş siparişlerinizin iptali halinde kargonun tarafına ulaşması durumunda kargo kabul etmeyerek kargonun tarafımıza geri dönmesini sağlayabilirsiniz. Bu şekilde iptal işlemine giren siparişlerinize ait tutar alışverişi gerçekleştirdiğiniz kredi kartınıza kargo tutarı düşülerek iade edilecektir.

Sabit kargo ücreti uygulamamızla, dilediğiniz kadar ürünü tek bir kargo ücreti ödeyerek satın alabilirsiniz. Böylece kargo maliyetinizi düşürebilir ve ürünlerimize daha uygun fiyatlara sahip olabilirsiniz.

Schneiderim - Schneider Electric Ürünleri Online Satış Noktası © 2019
Altyapı: schneiderim-TR